yükleniyor

Marka / Patent TescilTürk Patent Enstitüsü nezdinde, marka / patent sorgulama ve tescil işleminizi, ücretsiz araştırma / danışmanlık hizmeti ile birlikte en uygun fiyata biz yapalım!


Marka Tescili NeredeYapılır?

Marka tescili Türk Patent Enstitüsü nezdindeyapılır.Türk Patent Enstitüsü’nde kayıtlı resmi vekiller aracılığı ile deyapılabilir.Tescil süreci doğru araştırma, takip ve bilgi birikimini gerektirir.Tescil aşaması yaklaşık 1 yılı bulabilmektedir.

Tescilkoruması başvurunun yapıldığı gün saat ve dakika itibariyle başlar.Marka tescilbaşvurusunun yapılmasından sonra Türk Patent Enstitüsü tarafından başvurununşekli şartları yerine getirip getirmediği kontrol edilir ve başvuru sahibi veyavekiline resmi yazı ile bildirilir.

KimlerMarka Tescil Başvurusu Yapabilir?

Türkiye’deyerleşik bulunan ticari faaliyette bulunan herkes marka tescil başvurusuyapabilir. Ayrıca Türkiye’de yerleşik Paris sözleşmesi taraf olan ülkelerdengerçek veya tüzel kişiler de marka başvurusu hakkına sahiptir.

MarkaBaşvurusu Nasıl yapılır?

Markabaşvurusu; başvuru sahibi veya resmi vekil tarafından online ortamda veyagereken evrakların doldurulmasından sonra yapılabilir.

MarkaBaşvurusunda İstenen Evraklar Nelerdir?

 Marka başvurusu yapılırken şahıs adına veya tüzel kişilik (Limited şirketi,Anonimşirket vb) adına farklılık göstermektedir. 

Tüzel Kişi (şirket)Başvuruları;

·        Vergi Levhası fotokopisi

·        Şirket imza sirküleri fotokopisi

·        Markayı ifade eden logo varsa

·        Vekaletname (Noter Onayı gerekmez)

·        Şahıs Başvurusu İçin;

·        Kimlik fotokopisi

·        Markayı ifade eden logo varsa

·        Vekaletname (noter onayı gerekmez)


"MarkaTescil Nedir?" sorusu ve diğer konular hakkındabize danışabilirsiniz...

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!